Make your own free website on Tripod.com

İpuçları 

 

Başarılı bir flörtün ipuçları...

Yazı Serena Ölmezoğlu

Bugüne kadar sevdiklerinizden kaç tanesini sırf taktik hataları yüzünden kaybettiniz? Oysa oyunu şansa bırakmadan doğru hamlelerle, kuralına göre oynamak gerekiyor.

Kadınlar ve erkekler doğaları gereği flört etmeye bayılıyor. Peki sizce güzel bir flört döneminin başlaması ve ilişkinin devam etmesi için neleri mutlaka yapmak, neleri kesinlikle yapmamak gerekiyor? Aşk meşk işlerini şansa bırakmadan hep kazanmak istiyorsanız, o halde işte size ipuçları...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erkekler için ipuçları...

Kadınların da hayır diyebileceğini öğrenin: Her istediğinizi her istediğiniz anda yapmaya alışık olduğunuz için, çoğu kez karşınızdakinin size hayır demesini dünyanın sonu olarak görüyorsunuz. Bir kız tarafından reddedilmek süper egonuzun ayaklar altına alınması anlamına geliyor. Oysa kendinizi bu kadar dayanılmaz görmekten vazgeçin. Dışarı çıkmak, öpüşmek ya da sevişmek istediğiniz bir anda karşı tarafın hayır deme hakkının bulunduğunu unutmayın.

Saçınıza başınıza özen gösterin: Kadınlar için güzelliğin de ötesinde temizlik ve bakımlı olmak geliyor. Ne kadar çekici olursanız olun, dişlerinizi fırçalamadığınız zaman tüm çekiciliğinizi bir anda kaybedebileceğinizi bilmelisiniz. Hiçbir kadın tırnaklarının arası kirlenmiş ya da ter kokulu bir yakışıklıya gözünün ucuyla bile bakmayacaktır.

Mümkün olduğunca espritüel ama yeri geldiğinde ciddi olun: Türkiye’nin en güzel kadınlarının Cem Yılmaz, Beyaz, Yılmaz Erdoğan gibi stand up’çılara aşık olması bir tesadüf değil elbette ki. Günümüzde kadınlar yakışıklığın da ötesinde espiri kabiliyeti istiyor. Çünkü espiri yapmak zeka gerektiriyor. Ayrıca gün içinde onca şey yüzünden daraldıktan sonra sevgililerinin yanında katıla katıla gülmekten büyük keyif alıyorlar. Mümkün olduğunca espri yaparak sevgilinizi güldürmeye çalışın. Ancak yeri geldiğinde ciddi olmayı, sevgilinizi dinlemesini bilin.

Israrcı olmayın: İlk buluşmanın ya da ilk yemeğin ardından, evde kahve içmek için kız arkadaşınızı zorlamayın. Çünkü beğendiği erkekle yemek yiyen kadın, onun evinde kahve içmek için en azından ikinci buluşmayı bekler. Bu sbeple ısrar ettiğiniz zaman onu elinizden kaçıracağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Eski sevgililerinizden bahsetmeyin: İşte kadınların asla kaldıramayacağı tek şey! Hatta bu konuda öyle kırılgandırlar ki, erkeğin kıskançlık amacıyla eski sevgililerinden bahsetmesi onların bu ilişkiyi başlamadan bitirmesiyle bile sonuçlanabilir. Hiçbir kadın ikinci kadın olmayı ve erkeğini paylaşmayı kabullenemez. Bu yüzden kadınları kıskandırma çalışmalarına girerseniz ters teper ve onları tamamen kaybedersiniz.

 
Kadınlar için ipuçları...

Karşınızdakine açık sinyaller gönderin: Erkeklerin birçoğu kadınların kendileri hakkında ne düşündüğünü kolaylıkla anlamıyorlar. Bu, hem erkeklerin kadınları biraz geç anlamasından hem de kadınların kendi hislerini çetrefilli yollardan alatmasından kaynaklanıyor. Kısacası mesajı gönderen de mesajı alan da biraz kargaşa yaşıyor. Sonuç olarak da ilişkinin başlaması en az 3 ay sonraya sarkabiliyor. Siz siz olun karşınızdakine ondan hoşlandığınıza dair mesaj verirken onun bunu anlamasını sağlayın. Bir de herşeyden öte, göndereceğiniz mesajın arkadaşlık mesajından biraz daha farklı olmasına özen gösterin.

Kovalamaca oynamaktan vazgeçin: Türk filmlerinin “kovaladıkça kaçan ateşböceği misin?” şarkısı eşliğindeki kovalamaca sahneleri artık çok gerilerde kaldı. Erkekler kendilerini bu denli naza çeken kızlardan pek hoşlanmıyor. Çünkü onlar için erkekler kadar kadınların da cesur olması gerekiyor.

Dikkat çekin: Bir köşede durup başkalarının ilgisini çekmeyi beklerseniz bir hayli geç kalabilirsiniz. Unutmayın ki dünyada farkedilmeyi bekleyen milyonlarca insan var. Bir şekilde öne çıkıp ilgi çekmek gerekiyor. Peki neler yapılabilir? Mesela enteresan bir bluz, vücuda yapışan bir gece elbisesi, renkli spor ayakkabılar ya da sessizlik anında çok hoş bir soru kalabalık içinde dikkat çekmenizi sağlayabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kız arkadaşlarınızdan kendinizi ayırın: Genç kızların en büyük yanlışı kız arkadaşlarından oluşan çekirdek arkadaş grubunu hayatlarının merkezine koymaları. Özellikle bazıları onlar olmadan hareket edememektedir. Sevgililierine ayıracakları vakitten çalarak, ikili ilişkilerde yaşadıklarını her ayrıntısına kadar arkadaşlarına anlatarak ilişkilerine zarar vermektedirler. Kız arkadaşlarınızla içli dışlı olmanız doğal ama, onlardan ayrı bir başka hayatınızın daha olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Hiçbir erkek, sevgilisinin kız arkadaşlarının ortasında oturup yemek yemekten hoşlanmaz.

Erkek arkadaşınızın ilgi alanlarına saygı gösterin: Erkek arkadaşınızın ilgi alanları hoşunuza gitmiyorsa bile ona bu konuda saygı duyduğunuzu hissettirin. Örneğin hafta sonları balığa gitmek ya da maça gitmek istemeyebilirsiniz. Ancak arada sırada sevgilinizin canı maça gitmek istediyse siz de onunla gidebilirsiniz. Elbette ki o da bunu abartmadığı sürece. Aynı anlayışı ve saygıyı karşınızdakinden bekliyorsunuz öyle deği mi? O halde siz de ona nelerden hoşlandığınızı bir bir anlatın. Bu sayede birbiriniz için ikiniz de özveride bulunmuş olursunuz.

İlk adımı siz atın: Bir ilki gerçekleştirin ve ilk adımı her zaman olduğu gibi karşı taraftan beklemeyin. Erkeklerin %90’ından fazlası kadınların ilişkilerin başlangıcı sırasında aşırı pasif davranmasından yakınıyor. İlk adımı yalnızca çıkma teklifi olarak algılamayın sakın. Sinemaya gitme daveti, hafta sonu pikniğe gitmek, alışverişe çıkmak gibi basit aktivitelerde bile kadınların ilk adımı hep karşılarındakinden bekliyorlar. Oysa bir kez için olsun, teklifi ona siz götürün.