Make your own free website on Tripod.com

Yay Burcu

YAY BURCU ERKEĞİ

   Yay burcunda doğan erkek neşeli, hareketli, cana yakın, hayatı seven bir tiptir.Merakı yüzünden bir çok konuya ilgi duyar ve dolayısıyla da geniş bir bilgisi vardır.Hangi konuyu açarsanız size söyleyecek bir lafı vardır. Ayrıca sözleri çok eğlenceli ve ilginçtir.Aklına koyduğu zaman karşısındakini oyalamasını bilir. Ama kendisi çift karakterli bir burçtandır.Bu da onun bir çok yöne birden gitmeyi istemesine, yeniliklerden hoşlanmasına, çabuk bıkıp sıkılmasına sebep olur.

   Karşısındaki kişiye birdenbire sevdiğini söyleyebilir. Üstüne çok düşüp onu memnun edecek şeyler yapabilir. Fakat sonra aniden bir karar vererek uzaklaşabilir. Sorun karşı tarafta değil Yay burcu erkeğindedir, çünkü fikir değiştirmiştir. Hatta evlenmeye karar verse bile biraz düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sevgisi çabuk söneceği için iyi netice vermeyecektir. Bu nedenle elinize fırsat geçti diye bu erkekle hemen evlenmeye karar vermeyin.

   Bu erkek oldukça havaidir ve güzellikten, cazibeden etkilenir. Karşısındaki kişiyi merak eder ve hemen incelemeye başlar. Fakat onu oyalamaz ve dikkatini çekemezseniz, hemen sıkılır ve yeni bir arayışın içine girer. Yay burcu erkeği eğlenceye çok düşkündür. Enerjisi fazla olan erkek sporu da eğlence kapsamına alır. Sürekli gezmeye, eğlenmeye ve spor yapmaya meraklıdır. Bağımsızlığına çok düşkündür. Bu nedenle yalnız oturmayı tercih eder.

 
YAY BURCU KADINI

   Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür.Kolay kolay evlenmeyi istemezler. Kafalı, neşeli ve zeki oldukları için de bazıları evlilik yerine dostluğu tercih ederler. Bu burçtan doğan kadınlar kavga, gürültü sevmezler. Her zaman mantıktan yana olurlar.

   Yay burcu kadını cazip bir tiptir. O kafasını kullanarak karşısındakilere dediğini kolaylıkla yaptırır. Neşesi, şirinliği, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir tiptir. Çok yönlüdür ve çeşitli konulara ilgi duyar. Evde de otursa, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever. Dostlukları da çok ciddidir. Hayatta en önem verdiği şeylerden biri dostluktur. Neşesi ve eğlenceli kişiliği sayesinde yanında vaktin nasıl geçtiğini fark etmezsiniz.

   Yay burcu kadını kıskanç değil hislidir. Ancak doğum anında Mars gibi bir yıldız parlamışsa bu kıskançlığı yol açabilir.

   Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez. Eğer sevdiğini anlayıp evlenirse çok mutlu olur. O daima eşinin en iyi arkadaşı olmak isteyecektir. Evlendikten sonra ikinci planda tutulmaya tahammülü yoktur.

 
YAY BURCU ÇOCUĞU

  Yay burcunda doğan çocuk ailesi tarafından çok sevilir. Güzel, neşeli, cana yakın,hareketli çocuk ayrıca çok dürüsttür. Daha küçük yaşlarda doğru hareket etmesini öğrenir. Yalnız asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek ve cezalandırmak hatalıdır. Çünkü o doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığı da korumaya kararlıdır.Bu nedenle ona güler yüzlü ve şefkatli davranarak, sevgiyle her şey öğretilmelidir.

  Bütün mesele fazla enerjisini uygun bir alana yöneltmektir. Bol bol oyalanması, spor yapması, oyalanması şarttır.