Make your own free website on Tripod.com

Akrep Burcu

AKREP BURCU ERKEĞİ

    Bu burcun erkeği çok bakımdan ilgi çekicidir. Su grubu olduğu için çok derin hisleri vardır.Diğer taraftan da analizci bir kafaya sahiptir. Akrep burcu erkeği, kadınlar tarafından çok beğenilen bir tiptir. O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır ve bu karar çoğunlukla doğrudur. Aklına koyduğu şeyi muhakkak yapar.

    Akrep burcu erkeği çapkındır. Sevgiye ve sevişmeye çok düşkündür. Daha çok genç yaşlarda cazibesiyle kadınları elde eder. Hayatında daima bir kadın olmalıdır.Onun ilk tanıdığı bir kadınla evlenmesi ender görülen bir durumdur. O, pek çok sevgili değiştirdikten sonra evlenecektir.

    Bu burcun erkekleri içkiye çok düşkündür. İçtikleri zaman daha neşeli, daha konuşkan,daha cana yakın olurlar. Akrep burcu erkeği, her şeyin en iyisini ister. Kendisi için lüks bir hayat arzular. Kendi rahatı için ne gerekiyorsa yapmak için elinden geleni yapar.

    Akrep burcu erkeğinin gözleri güzel veya çirkin olabilir. Fakat bu erkek nasıl bakacağını bilir.Bakışlarıyla karşısındaki insanı kolayca etkisi altına alır. Sözleri bakışlarından daha etkilidir.

    Bu burcun erkeği çok inatçıdır. Onun inadıyla başa çıkmanın imkanı yoktur.Çevresiyle iyi ilişkiler kuran bu erkeğin damarına basmamalısınız.Pek çok konuda üstün özellikleri bulunan akrep erkeğinin sevdiği kadının her bakımdan kendisine uyması gereklidir. Eşinin bağımsızlığına tahammülü yoktur.

 
AKREP BURCU KADINI

    Bu burcun erkeği gibi son derece cazibelidirler. Onlarda erkekleri çeken bir taraf vardır. Akrep burcu kadını, daima dikkatli ,ihtiyatlı ve gururu konusunda son derece hassastır. O, dostları ve sevdikleri için pek çok şeye katlanabilir. Ama için için kendisinin üstün olduğunu hisseder. Alçakgönüllü gibi gözükse de zaman zaman kendini beğenmişliğini de hissedebilirsiniz.

    Akrep burcu kadınının hayat görüşü başkalarından farklıdır. O ya hep ya hiç diye düşünür.Bir şeyin birazını elde etmenin değeri yoktur. Ya istediğine tamamıyla kavuşur ya da uzaklaşır. Bu iş, dostluk ve sevgide kendisini gösterir.

    Bu burcun kadını çok cesurdur. Hiç bir şeyden korkusu yoktur. Sevip de dengesini kaybederse o vakit kaybedeceğini düşünerek biraz korkabilir.Ama başka konularda rahattır.Akrep burcu kadını kıskançtır. Tüm burçların en kıskanç tipidir.Kendini üstün bulur ve bu yüzden de başkalarının sahip olduğu şeyleri kıskanır.Dostlarına düşkündür. Daima üstün durumdaki kişilerle ahbap olmak ister.Kafalı, hayatta yükselmiş, parası olan dostlarıyla da iftihar eder.

    Akrep kadını için para kadar aşk da önemlidir. Hayatta bazen aşk daha ağır basar.Ancak onun seveceği erkek de kişilik sahibi, aşkı bilen, ihtiraslı bir tip olmalıdır.Eğer severse mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır.Fakat daima kendisine ait olmanızı isteyecektir. Başka bir kadına yan gözle bakmanız, birini övmeniz onu çılgına çevirir.Sevdiği insanla her şeyini paylaşır. Ona karşı müşfik, iyi niyetli ve dürüsttür.Onu aldatmak çok tehlikelidir. Sevdiği an tam anlamıyla bağlanır ve fedakardır.Fakat onun durmadan üstünüze düşmesi, her halinizi incelemesi, bir an olsun gözünüz dalsa şüphelenmesi bütün sevginize rağmen biraz da bezmenize yol açabilir.

 
AKREP BURCU ÇOCUĞU

    Bu burçta doğan çocuk neşeli, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir.Zekası sayesinde her şeyi çabuk kavrayıp öğrenir.Eğitilmesi zor değil tam tersine bu cesur çocuk problemlerden,zorluklardan hoşlandığı için bunları ortadan kaldırmak için uğraşır.Bu nedenlerden derslerinde başarılı olur.

    Ancak o gizlilikten hoşlanan biraz da sinsi bir tiptir.Kendisine verilmeyen şeyi hileyle elde etmek ister. Çocuğun bu zeka ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek lazımdır.Böylece o hislerini daha kolay açıklar ve gizli kapaklı işlere kalkışmaz.